17.03.2017
 
 
 
 
KÜMBET KÖYÜNDE “ANNE, BABA HAYDİ OKULA” PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI
 
 
KOP Okuyor Projesi kapsamında yürütülen “Anne, Baba Haydi Okula” projesinin açılışı İlçemiz Kümbet Köyünde yapıldı. Açılışa, Sayın Kaymakamımız Mustafa CAN, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, amirleri ,  öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Okuma kültüründe farkındalık oluşturularak sürdürülebilir hale getirilmesi, öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi  amaçlanan projede özetle şunların yapılması planlanmaktadır;
“Anne, Baba Haydi Okula” projesi ile öncelikle herhangi bir nedenle örgün eğitim dışına çıkan ve okuma- yazma bilmeyen veliler tespit edilerek, Kümbet Köyümüzde l. ve II. kademe okuma-yazma kursları açılarak vatandaşların okuma - yazma öğrenmesi sağlanacaktır. Okuma - yazma öğrenen velilere kaynak desteği sağlanarak Kümbet Okulunda haftada bir gün okuma saati düzenlenerek, velilerin okuma saatine öğrencileriyle katılmaları sağlanacaktır. Bu sayede okuma çalışmalarında farkındalık oluşturularak, velilerin öğrencileriyle aynı ortamda okumaları ve böylece öğrencilerin de okuma saatinden faydalanması ve okuma alışkanlığı kazanması sağlanacaktır. Ayrıca ortaöğretimden herhangi bir nedenle okul terki yapan vatandaşlara yaygın eğitim hakkında bilgi verilerek yaygın eğitim imkânlarından yararlanmaları  ve eğitimlerine devam etmeleri sağlanacaktır.
Kaymakam CAN, projenin gerçekleşmesinde emeği olan okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek, benzer çalışmaların tüm okullarımıza örnek olacağını dile getirdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Aksaray Valiliği Bimer