17.03.2017
 
 
Sayın Kaymakamımız Mustafa CAN 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
 
102. yıl dönümünü iftiharla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin, milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin, o dönemdeki tüm imkansızlıklara rağmen, milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiç bir fedakarlıktan çekinmediğini gözler önüne seren şanlı bir zaferdir.
Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakarlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir.
 
Anadolu’dan Ortadoğu’ya, Balkanlardan Kuzey Afrika’ya kadar kökeni, rengi ve meşrebi ne olursa olsun Mehmetçikler, aynı dava uğrunda Çanakkale’de bir araya gelmişler, aynı toprağa kanlarını akıtmışlardır.
 
Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, zaferi beraberinde getirmesinin yanı sıra, bilahare istiklal harbimiz için gerekli olacak mücadeleci ruhun güçlenmesine de vesile olmuştur. Çanakkale ruhu, aziz milletimizin hiç bir engel tanımama hususundaki azminin; birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığının göstergesidir.
 
Bizler hiç bir zaman şunu unutmamalıyız ki emperyalist güçler gerek kendileri doğrudan ve gerekse de ülkemizdeki hain FETÖ, PKK, DEAŞ terör örgütleri vasıtasıyla  hiç bir zaman güzel ülkemizi işgal etmekten, ülkemizi içerde ve dışarıda sıkıntıya sokmaktan  vazgeçmeyeceklerdir. Ancak bu vatan için canlarını seve seve verecek Seyid Onbaşılar, Ömer Halisdemirler ve Fethi Sekinler ebediyen bu vatanın bağrından çıkacak ve düşmana tıpkı 102 yıl önce Çanakkale'deki gibi dur diyecektir.
 
Bir kez daha Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu zaferde payı olan tüm kahramanlarımızı, terör örgütleri ile mücadelede şehit olan asker, polis, güvenlik korucularımızı ve 15 Temmuz'da ülkemizin istikbaline göz diken hainlerle mücadelede şehit olan tüm kardeşlerimizi  rahmetle anıyorum.
 
                                                                                                                  Mustafa CAN
                                                                                                                Ortaköy Kaymakamı
 
 
 
 
 
Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Aksaray Valiliği Bimer